середа, 20 жовтня 2021 р.

ПОДБАЙ ПРО БЕЗПЕКУ - «ЗАСВІТИСЬ» У ТЕМРЯВІ!

Безпека – головний принцип, який обов’язково повинен дотримуватися при дорожньому русі. При цьому він обов’язковий не лише для водіїв автотранспортних засобів, але і для пішоходів. 

Згідно з офіційною статистикою наїзд на пішохода – найбільш поширений вид ДТП (у великих містах частка наїздів становить понад 50% від усіх дорожньо-транспортних пригод). При цьому переважно ДТП за участю пішоходів відбувається в темний час доби. Саме тому з  законодавцем були встановлені норми про носіння світловідбиваючих елементів.

Світловідбивачі елементи (далі – СВЕ) спрямовані на відображення всього світла, що потрапляє на них з метою запобігання дорожньо-транспортної пригоди шляхом збільшення можливості огляду дорожнього полотна водієм і наявності перешкод на ньому. 

Світловідбивальні елементи на одязі вкрай необхідні для безпеки пішоходів.    У темну пору доби учасники дорожнього руху стають майже невидимими. 

Світловідбивачі (флікери) допоможуть бути більш помітними на дорозі, вони відбиватимуть світло фар, тож водії зможуть вчасно побачити пішохода та зупинити авто.

Світловідбивальні елементи можуть мати різні форми:

– стікери (можуть кріпитись до одягу на липучці);

– термосмужки (кріпляться на тканини за допомоги нагрівання праскою);

– жорсткі браслети (скручуються, їх одягають на руку, ногу або сумку);

– кулони;

– значки;

– шнурки.

Заохочуймо дітей одягати флікери та світловідбивальні елементи.  

Пам’ятаймо, що світловідбивачів багато не буває: що їх більше, то краще для вашої безпеки.


Правила носіння світловідбивачів

🔸Як вже згадувалося раніше, СВЕ повинні бути рівномірно розподілені по всьому тілу пішохода. 

🔸Державним стандартом  встановлені також нормативи за кількістю світловідбаючих елементів для дорослих і дітей. Для дітей шкільного віку такий норматив становить два метри стрічки шириною в п’ять сантиметрів або різні вставки на одязі з тією ж площею в сумі. 🔸Схема розташування світловідбиваючих елементів на тілі також встановлена Державним стандартом.

🔸Стікери можуть розташовуватися не тільки на руках або ногах людини. 🔸Допустимим також вважається розташування стікерів на головних уборах, сумках, рюкзаках, взуття, рукавичках. Слід зазначити, що стікер повинен бути розташований таким чином, щоб частково повторювати анатомічну форму частини тіла людини. 

🔸Якщо це –  одиничний елемент, його площа повинна бути не менше 25 см2.  Інакше  він буде просто непомітний автомобілісту з великої відстані і не принесе бажаного ефекту.

Фахівці виділяють кілька основних  правил розташування СВЕ на тілі:

🔸при використанні нарукавних пов’язок – розташування їх в зоні видимості (необхідно, щоб водій автомобіля міг помітити їх з відстані не менше 400 м при світлі включених фар дальнього виду);

🔸носіння не менше 2 флікерів одночасно;

наявність світловідбивачів як з правого, так і з лівого боку.

Якщо ж СВЕ тільки один, його необхідно розташувати якомога вище – на головному уборіабо на грудях ( елементи, розташовані на взутті,  менш помітні водієві з точки зору фізики).

Якщо людина пересувається не пішим ходом, а, наприклад, на велосипеді або самокаті, а також має при собі візок або коляску, СВЕ слід розташувати також на цих транспортних засобах.



Немає коментарів:

Дописати коментар

 24 лютого Розклад уроків: 1. Урок незламності  2. Математика  3. Українська мова 4. Я досліджую світ 5. Музика